“The road to success and the road to failure are almost exactly the same.”

— Colin R. Davis

Ben Kimim?

1992 Nisan İstanbul doğumluyum.

Dijital dünyada yayıncı tarafına geçmem bilgisayar ile tanışmamdan bir yıl sonrası, 2005 yılına dayanır. İlkokul 7. sınıfta bilgisayara olan merakımdan kendimi webmaster forumlarında buldum. O yıllarda ben ve yaşıtlarımın bir foruma ya da internet sitesine tutkusu vardı. Ben de o yılların efsanesi Geocities üzerinden bir internet sitesi tasarlayarak web’in yayıncı tarafına geçtiğimi hatırlıyorum.

İlkokul yıllarında bilgisayar ve internete olan merakım lise yıllarında da devam etti. Avcılar Endüstri Meslek Lisesi’nde İnternet Programcılığı bölümü okudum. İstanbul Aydın Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar bilimleri bölümünün hala öğrencisiyim. İlk internet sitesi açtığım günden bu yana Arayüz Tasarımı, Web Güvenliği, SEO, Dijital Pazarlama gibi konulara da ilgi duymaktayım. Hayatımı internet siteleri yaparak ve internet sitelerinin Güvenlik, Dijital Pazarlama, SEO gibi süreçlerini yürüterek geçirmekteyim.

2010 yılında death-system.org sitesini beraber kurduğum Mesut Hamarat ile birlikte SEO kelimesinde Türkiye lokasyonlu arama sonuçlarında Google’da ilk sıraya getirdik. O yıllar, web güvenliği ile uğraşanların yakından takip ettiği zone-h platformunda ilk 50’ye giren az sayıdaki Türk’ten birisi oldum. 2018 yılında bu alanda Ec-Council Akreditasyonuna Sahip ve C.E.H V10 uyumlu Certified Ethical Hacker eğitimi aldım. 2013 yılında seocuk.com adlı internet sitemi SEO kelimesinde ilk sayfaya taşıdım. 2013 yılından kapandığı tarihe kadar açık dizin projesi olan Google, Yahoo gibi birçok arama motorunun da destekçisi olduğu DMOZ’da araç kiralama ve SEO kategorilerinin Türkiye editörlüğünü yaptım. 2 seneye yakın HYPE İstanbul’da SEO uzmanı olarak çalıştım, sonrasında 1,5 yıl Londra’da dil eğitimi aldım. Dil eğitimi aldığım süreçte de kurucuları Türk olan Londra merkezli startup’lara SEO danışmanlığı verdim. Şu zamana kadar Haberturk, acunn.com, Sabah Gazetesi, TAV, Galatasaray Üniversitesi, Acıbadem Hastanesi, Tahincioğlu, Türkiye Ekonomi Bankası, Turkcell, Aytemiz gibi birçok kuruma dijital pazarlama alanında danışmanlık hizmeti verdim. Şu sıralar kendi internet projelerim ile ilgilenmekteyim. Daha detaylı bilgi ve arkadaş olmak için; Linkedin